Kategorie
Nauka

Jak naukowcy walczą z mikrobami na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

rakieta kosmiczna
Możesz pomyśleć, że tył lodówki jest szorstki i trudny do czyszczenia, ale wyobraź sobie, o ile gorszy może być problem, gdybyś był w kosmosie. Rosyjska stacja kosmiczna Mir znana jest z wyszukiwania bakterii i grzybów (za pośrednictwem PubMed), a Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) jest również znana z tego, że zawiera wiele różnych bakterii (za pośrednictwem PubMed).

Kategorie
Technologia

Problemy z automatyką domową

automat
Znam automatykę domową od lat 70-tych, kiedy po raz pierwszy zainstalowałem przełącznik X10 w moim mieszkaniu – jestem pewien, że mój właściciel pokochał go, kiedy się wprowadziłem. W tamtym czasie istniał tylko X10 i chociaż nie był bezpieczny, brak internetu w dużej mierze uniemożliwił mi zhakowanie.

Kategorie
Perfumy

Y Live Yves Saint Laurent- Nowa opcja

Y Live Yves Saint Laurent
Co otrzymasz, gdy weźmiesz Yves Saint Laurent Y Eau de Parfum i napełnisz go owocową słodyczą, podkręcając kwiat pomarańczy jak typowy Gucci Guilty Pour Homme? Co otrzymasz, jeśli dorzucisz kilka nut szamponu/żelu pod prysznic jak Paco Rabanne Invictus, a potem podkręcisz gałki projekcji do poziomów Versace Eros?

Kategorie
Rozrywka

Zwiastun serii filmów Obi-Wan Kenobi

Star Wars
Mamy 4 maja i z tej okazji Disney udostępnił nowy zwiastun swojej następnej serii ObiWan Kenobi. Ten najnowszy zwiastun nie wnosi wiele do historii stworzonej przez pierwszy zwiastun, ale daje fanom pierwsze spojrzenie na wielkiego złoczyńcę z serii – Dartha Vadera, niegdyś cechującego się szacunkiem jako proroczego Wybrańca, a teraz przerażającego Dowództwa Jedi jako Mroczny Lord Sithów.