Aplikacja Dysk Google na komputer

4 powody, dla których warto ją zainstalować

Aplikacja Dysk Google na komputer zapewnia osobom korzystającym z urządzeń z systemem Windows lub macOS łatwiejszy dostęp do folderów i plików na Dysku Google. Aplikacja obsługuje zadania oferowane wcześniej w dwóch oddzielnych aplikacjach, aplikacji Transmisja plików z Dysku Google oraz aplikacji Kopia zapasowa i synchronizacja. Aplikacja może zostać dodana do systemu przez osobę lub wdrożona przez administratora na urządzeniach zarządzanych przez organizację. W systemie Windows aplikacja pojawia się w zasobniku systemowym (prawy dolny róg), natomiast w systemie macOS aplikacja jest wyświetlana na pasku menu.

Po zainstalowaniu aplikacja Dysk Google na komputer udostępnia cztery kluczowe funkcje osobom korzystającym z urządzeń z systemem Windows lub macOS. Po pierwsze, umożliwia dostęp do Dysku Google z systemu lokalnego (tj. Findera Apple w systemie MacOS lub Eksploratora plików Microsoft w systemie Windows) bez konieczności otwierania przeglądarki internetowej. Po drugie, pozwala wybierać i synchronizować pliki i foldery między urządzeniem a Dyskiem Google. Po trzecie, Dysk na komputer oferuje również możliwość tworzenia kopii zapasowych zdjęć (w tym zrzutów ekranu i zdjęć RAW) w Zdjęciach Google. Po czwarte, możesz teraz zalogować się na aż cztery różne konta Google jednocześnie, co daje dostęp do plików i różnych opcji konfiguracji dla każdego konta. Poniższe sekcje obejmują kluczowe punkty każdej z tych funkcji.

Uwaga: pamiętaj, że administrator Google Workspace może kontrolować dostęp organizacji do Dysku na komputer. Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do aplikacji Dysk na komputer przy użyciu konta organizacji, poproś administratora Workspace o sprawdzenie ustawień w konsoli administracyjnej | Aplikacje | Google Workspace | Dysk i Dokumenty | Dysk Google na komputer.

1. Będziesz mieć dostęp do lokalnego systemu plików do Dysku Google

Aplikacja Dysk na komputer umożliwia przeglądanie folderów i plików Dysku, tak jak przeglądasz pliki i foldery przechowywane w lokalnej pamięci urządzenia. Oznacza to, że możesz otwierać i zapisywać elementy z Dysku tak samo, jak inne pliki w systemie. Bez aplikacji Dysk na komputer musiałbyś otworzyć przeglądarkę, wejść na drive.google.com, wybrać plik, a następnie pobrać go na swoje urządzenie. Lub odwrotnie, wykonaj podobne kroki, a następnie wybierz plik, aby go przesłać. Aplikacja Dysk na komputer eliminuje to wszystko: po prostu korzystaj ze standardowych elementów sterujących systemu plików, aby pracować z plikami na Dysku Google.

2. Możesz dostosować dostęp do elementów offline

Dzięki Dyskowi na komputer możesz wybrać przesyłanie strumieniowe lub kopiowanie plików z Dysku na swoje urządzenie. Wybierz dublowanie plików tylko wtedy, gdy masz pewność, że masz wystarczającą ilość lokalnego miejsca na lokalną kopię wszystkiego, co masz na Dysku Google. Jeśli wybierzesz opcję Mirror, system zsynchronizuje Twoje miejsce na Dysku Google z Twoim systemem. Dobra wiadomość: oznacza to, że będziesz mieć dostęp do wszystkich swoich dublowanych plików — nawet w trybie offline. Zła wiadomość: być może trzeba będzie monitorować swoje miejsce na dane.

Jeśli masz niezawodne połączenie internetowe, większości osób polecam ustawienie strumienia. Gdy zdecydujesz się na transmisję strumieniową, aplikacja Dysk na komputer nadal wyświetla wszystko, co jest zapisane na Dysku Google, ale pobiera tylko potrzebne elementy. Ta opcja oznacza, że ​​możesz używać komputera z bardzo małą pamięcią lokalną i zamiast tego polegać na Dysku Google w zasadzie jako zdalnym dysku w chmurze.

Co ważne, nawet jeśli wybierzesz opcję przesyłania strumieniowego, możesz ręcznie wybrać foldery i pliki do synchronizacji. Na przykład, jeśli istnieje konkretny folder zawierający elementy, które zawsze mają być dostępne, możesz go zaznaczyć, a następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy (w systemie Windows) lub kliknąć z wciśniętym klawiszem Control (w systemie macOS), a następnie dostosować dostęp w trybie offline, aby udostępnić go w trybie offline.

3. Możesz skonfigurować kopię zapasową zdjęć

Dysk Google na komputer może również tworzyć kopie zapasowe zdjęć z urządzenia w Zdjęciach Google. Podobnie jak w przypadku aplikacji Zdjęcia Google na iOS i Androida, możesz przesyłać zdjęcia w oryginalnej jakości lub w wersji skompresowanej, oznaczonej jako tryb „oszczędzania pamięci”.

Dwie inne opcje związane ze zdjęciami pozwalają wybrać, czy przesyłać zrzuty ekranu lub zdjęcia RAW do Zdjęć Google. Zdjęcia RAW mogą być znacznie większe niż tradycyjne pliki w formacie jpeg lub heic, co może mieć wpływ zarówno na pamięć masową, jak i na wykorzystanie przepustowości. Usuń zaznaczenie pola Zdjęcia RAW, aby uniemożliwić aplikacji przesyłanie plików zdjęć w formacie RAW. Ustawienie zrzutu ekranu jest jednak przydatne, gdy chcesz, aby Zdjęcia Google skupiały się głównie na obrazach, które przechwytujesz aparatem lub tworzysz za pomocą aplikacji. Usuń zaznaczenie pola wyboru zrzutów ekranu, aby uniemożliwić przesyłanie zrzutów ekranu do Zdjęć Google.

4. Możesz uzyskać dostęp do plików z maksymalnie czterech kont

Dysk Google na komputer obsługuje maksymalnie cztery różne konta Google do pracy, szkoły lub osobiste. Oznacza to, że możesz korzystać z aplikacji, aby uzyskać dostęp zarówno do Dysku Google do pracy, jak i osobistego konta Dysku Google, z obydwoma kontami zalogowanymi jednocześnie. Na przykład w systemie Windows Twoje konto służbowe może zostać dodane jako dysk G:, a konto osobiste to dysk H:. Możesz skonfigurować ustawienia, takie jak wskaźniki obecności w czasie rzeczywistym do edycji pakietu Office, dla każdego konta osobno.