Astronomowie odkryli nowy typ egzoplanety

wszechświat
Astronomowie używają różnych narzędzi do skanowania nieba w poszukiwaniu potencjalnie nadających się do zamieszkania obcych planet. Badania te zazwyczaj obejmują poszukiwanie planet podobnych pod względem wielkości, temperatury i masy do Ziemi. Planety muszą mieć taki sam skład atmosfery jak nasza.

Jednak nowi astronomowie badacze uważają, że zidentyfikowali nowy typ planety nadającej się do zamieszkania, znanej jako planeta „High Sean”. Ten typ planety jest pokryty globalnym oceanem i ma atmosferę bogatą w wodór. Naukowcy twierdzą, że planety Hysean są bardziej widoczne i bardziej widoczne niż planety takie jak Ziemia.

Nowa klasa egzoplanet może zaoferować astronomom zupełnie nowe podejście do poszukiwania świata nadającego się do zamieszkania. Do tej pory naukowcy zidentyfikowali wielu kandydatów na High Sean, z których wszystkie są większe i cieplejsze niż Ziemia. Jednak wszystkie te kandydujące planety mają właściwości potrzebne do utrzymywania dużego oceanu, który może podtrzymywać życie mikroorganizmów.

konstelacja

Egzoplanety istnieją również w strefach nadających się do zamieszkania, które są szersze niż planety takie jak Ziemia. Oznacza to, że planety takie jak Ziemia mogą podtrzymywać życie nawet poza strefą Goldylock potrzebną do życia. Ostatnie badania dotyczyły małego świata Neptuna, znanego jako K218b, i odkryły, że planeta może być domem życia.

Odkrycie tej planety zapoczątkowało szczegółowe badanie pełnego zakresu właściwości planet i gwiazd oraz zapewniło warunki, które umożliwiłyby powstanie planet takich jak K218b. Naukowcy odkryli, że świat na pełnym morzu jest 2,6 razy większy niż Ziemia, a temperatury mogą sięgać prawie 200 stopni Celsjusza. Pomimo tych ekstremalnych właściwości ocean może być korzystny dla życia drobnoustrojów. Astronomowie odkryli, że wiele śladów biomarkerów lądowych, które ich zdaniem istnieją w atmosferze na pełnym morzu, można wykryć za pomocą obserwacji spektralnych w najbliższej przyszłości.

Dodaj komentarz