Biżuteria i perfumy Boucheron

Boucheron to 150 lat historii. Renomowana marka jubilerska zdołała utrzymać punkt odniesienia w naszych czasach, tworząc wspaniałe klejnoty i perfumy o prawdziwym blasku.

Frederic Boucheron

Frederic Boucheron był pierwszym jubilerem, który założył sklep na Place Vendome, który stał się epicentrum pięknego świata biżuterii w Paryżu. Jego książka zamówień była listą najbogatszych i najbardziej sławnych ludzi na świecie. Marka stała się legendą niemal od dnia, w którym Boucheron otworzył drzwi swojego sklepu w 1858 roku. Reputacja jubilera rosła wraz z każdym nowym zamówieniem.

Car Mikołaj II wezwał Frederic Boucherona na brytyjski dwór królewski, aby zamówić diadem z pereł i diamentów dla swojej narzeczonej, Aleksandry, wnuczki królowej Wiktorii. W 1928 roku Maharadża z Patialy powierzył jego kolekcję cennych klejnotów rzemieślnikom Boucherona, pod kierunkiem Louisa Boucherona (syna założyciela), aby przekształcili je w spektakularne dzieła. Dwa lata później szach Iranu przekazał zlecenie Boucheronowi, aby przerobił skarby Imperium Perskiego.

Arystokraci i koronowane głowy poszukiwały dzieł Boucherona. Podobnie było z paryskimi kurtyzanami i damami do towarzystwa. Inne znane firmy odmówiły sprzedaży biżuterii tym kobietom. W tamtych czasach powodem był „szokujący” styl życia tych pań. Boucheron nie miał takich wyrzutów. Pokazywał awangardową tolerancję, która przyciągała kobiety, które uwolniły się z konwencji. Ta „otwartość” stała się podstawą Boucherona.

Lista miłośników tej biżuteryjnej marki nie ma końca. Niektóre ze znanych nazwisk oczarowanych tą biżuterią to; Grace Kelly, Josephine Baker, Sarah Bernhardt, Julianne Moore, Edith Piaf, Kristin Scott Thomas, Gwen Stefani, Charlotte Rampling i Ava Gardner (która zainspirowała całą linię klejnotów Boucheron ).

Ale jak uchwycić błysk biżuterii w butelce? Cóż, w 1988 roku „nosom” Francis Deleamont i Jean-Pierre Betouard właśnie się to udało. Stało się tak dzięki charakterystycznemu zapachowi Boucheron. Jak wyjaśnił Alain Boucheron (dyrektor Boucheron w latach 1980-2004), była to „nowa sztuka dla podróżowania drogą marzeń i współczesnej zmysłowości, nowego języka, który wywyższa emocje, nasz powód do istnienia i tworzenia”. Jak zauważył Bethouard: „Perfumy musiały uchwycić blask, światło i blask wieloczęściowego klejnotu”. I rzeczywiście, dzięki kobiecości sygnaturowej, którą kocha Boucheron , zapach jest tak wielobarwny jak diament: orientalno kwiatowy, z mandarynki i kwiatów pomarańczy, bogate serce z białych kwiatów, jaśmin, ylang – ylang, tuberoza oraz krople bursztynu i wanilii w aksamitnej bazie.


A czym innym mogłaby być butelka, nie pierścionek …? . Zainspirowani specjalnym zamówieniem, szklani rzemieślnicy stanęli przed wyzwaniem stworzenia „olfaktorycznego zestawu biżuterii”, produkującego wyimaginowany pierścień w kryształach górskich, ozdobiony złotem i wysadzany niebieskim szafirowym kaboszonem. Klienci Boucherona przybywali na Place Vendome, aby kupić prawdziwą wersję „butelki z klejnotami”. Coś takiego przedtem nie istniało, ale Boucheron szybko to stworzył.

Boucheron Jaipur Bracelet

Trochę później pojawiły sie perfumy Boucheron Jaipur Bracelet. To lśniący, kwiatowy zapach inspirowany inną biżuterią: bransoletką – nauratan – uważaną za talizman w Radżastanie. To odzwierciedla samą filozofię Frederic Boucheron: „Naszym powodem do bycia jest tworzenie emocji”. Nathalie Lorson i Olivier Cresp właśnie to zrobili z tym migotliwym, zmysłowym, florientalnym, drzewnym zapachem.

Boucheron Quatre
Boski zapach Quatre dołączył do niesamowitego składu. Inspiracją była nowoczesna interpretacja słynnej kolekcji Boucherona, składająca się z pojedynczych kolczyków, pierścionków i bransolet o tej samej nazwie. Projekt flakonu ? Ultra-nowoczesny, gra materiałów i technik, bazująca na żółtym, białym i różowym złocie (odbijająca się w pokrywie butelki). Zapach? Pęknięcie pudrowych róż, zmysłowych piżm, dostarczanie miękkiej zasłony z cedru. Perfumy zostały stworzone przez utalentowane trio Antoine Maisondieu, Nadege Le Garlantezec i Natalie Gracia-Cetto .

Wiosną 2017 roku Boucheron zaprezentował ekscytującą kolekcję Boucheron. Była to ekskluzywna i niezwykle bogata oferta. W tym składzie znaleźli się czołowi na świecie perfumiarze – Jean-Christophe Herault, Dominique Ropion, Nathalie Lorson, Christophe Reynaud i Fabrice Pellegrin. Zaprezentowali całą gamę zapachów pochodzących z odkrycia wielu magicznych składników perfum. Są to: tęczówka, bursztyn, tuberoza, wanilia, neroli i agaru(oud).

Większość z nas może nigdy nie mieć biżuterii Boucheron. Możemy jednak za nie wielką cenę przenieść się w świat błyszczących jak klejnoty zapachów marki.