Chiny zakazują Bitcoina i wszystkich kryptowalut

iPhon
Chiński rząd atakuje Bitcoin i inne kryptowaluty.

W dużym kroku naprzód w swoich planach, które rozpoczęły się w maju, Banque Populaire de zalegalizował transakcje kryptograficzne i wezwał do formalnego zakazu wszystkich transakcji bitcoinowych z kryptowalut.

Chiński Bank Ludowy wyraża troskę o bezpieczeństwo narodowe i bezpieczeństwo mienia mieszkańców.
Bloomberg donosi, że bank w tym kraju twierdzi, że nie jest to waluta fiducjarna, co oznacza, że ​​nie jest to waluta emitowana przez rząd i nie jest zabezpieczona surowcami.

Chiny chcą też wyeliminować wydobycie zasobów cyfrowych. Chińskie władze celują w kryptowaluty ze względu na możliwe oszustwa, pranie brudnych pieniędzy i nadmierną energię. Kraj ma bardzo skoncentrowaną koncentrację górników kryptowalut, którzy zużywają znaczne ilości energii. Chiny już stoją w obliczu poważnego kryzysu, a górnictwo nie pomaga.

Jak podejrzewasz, cena Bitcoin innych kryptowalut została uszkodzona przez ogłoszenie, Bitcoin z około 8% do trochę ponad 41 000. Od tego czasu trochę się odbił i kosztuje prawie 42 000 $. Etherium a również spadł i jest teraz sprzedawany za 2800 USD, co oznacza spadek o 7,6%. Nawet Dogecoin spadł o dalsze 6% po tym, jak pojawiły się wiadomości.

Nie wiadomo, czy będzie to miało długoterminowy wpływ na cenę, ale niektórzy eksperci uważają, że będzie to tylko tymczasowe. „Zakaz wszelkich działań handlujących kryptowalutami w Chinach będzie miał krótkoterminowy wpływ na walutę , ale długoterminowe konsekwencje zostaną złagodzone”, powiedział Ganesh Viswanath Natraj, Adiunkt w Warwick Business School.

Dodaj komentarz