Co to jest generatywna sztuczna inteligencja?

sztuczna inteligencja
Generative AI to klasa sztucznej inteligencji, która wykorzystuje algorytmy do tworzenia wzorców literackich, graficznych, muzycznych i językowych.
Gen-AI trafiło ostatnio na pierwsze strony gazet, obiecując wymianę komputerów. ChatGPT jest gwiazdą tej kategorii, ale Google stanowi wyzwanie, ponieważ ChatGPT ich odstraszył. Raczej nie są sami.
Chociaż wielu obawia się, że ta technologia odbierze ludziom pracę, to przynajmniej początkowo wyeliminuje ona te prace, których ludzie często nie lubią.
Co więcej, jest to część przewidywanej ewolucji komputerów od gloryfikowanych kalkulatorów do wieku produkcyjnego i zmienia dynamikę krytyczną. Zamiast ludzi uczyć się pracy z komputerami, generatywne komputery oparte na sztucznej inteligencji coraz częściej uczą się pracować z ludźmi.
Dopóki ta ewolucja nie osiągnie masy krytycznej, przy której komputery będą mogły funkcjonować jako w pełni widzące wersje ludzi – być może wyprzedzając nas w ewolucji, ponieważ maszyny wyprzedzają ewolucję o tysiące rzędów wielkości – potrzebujemy szeptanych możliwości sztucznej inteligencji. Jest to bardzo podobne do dzisiejszego zapotrzebowania, aby wyszukiwarki były obsługiwane wydajniej przez osoby, które najlepiej pracują z komputerami lub nauczyły się logiki boolowskiej.
Porozmawiamy o tym rozwoju sytuacji w tym tygodniu. Następnie zakończymy z moim produktem tygodnia, testowaną przeze mnie klawiaturą mechaniczną, która potrzebuje tylko jednej rzeczy, aby działać idealnie.

Łączenie Gen-AI z ludźmi

Tradycyjnie „szeptacz” oznacza kogoś, kto najlepiej wie, jak pracować i komunikować się ze zwierzęciem. Są naukowcami, którzy wydają się być w stanie wejść do umysłów zwierząt, z którymi pracują, i szkolić zwierzęta, które wydają się nie do wytresowania.
Używają metod werbalnych i niewerbalnych, które ich obserwatorom wydają się magiczne i tworzą ze zwierzętami więź zaufania, którą właściciele uważali za niemożliwą, a szepczący może przekazać tę więź właścicielom na końcu procesu.
Prawdziwi szeptacze wydają się przychodzić naturalnie ze swoimi zdolnościami. Są okablowani inaczej niż reszta z nas, a jako naukowcy z innych dziedzin przypuszczam, że często nie odnoszą się również do ludzi.
W przeciwieństwie do zwierząt z maltretowaniem, problemami zdrowotnymi lub psychicznymi, które powodują strach u ludzi, AI reprodukcyjne są stosunkowo stabilne, chociaż różnią się w zależności od programowania.
Dzięki NICE Enlighten XO4 możesz szybko stworzyć inteligentną samoobsługę. Jednak nakierowanie ich na pożądany rezultat nie jest takie trudne, ponieważ w przeciwieństwie do zwierząt prosimy AI o wykonanie znacznie bardziej skomplikowanych zadań niż siadanie, zostawanie czy przychodzenie. na naszą komendę. Zlecamy AI pisanie scenariuszy, artykułów i powieści, tworzenie nowych produktów i realizację wojskowych zleceń.
Wiemy również, że obecnie generatywnej sztucznej inteligencji brakuje empatii, chociaż niektórzy pracują nie tylko nad jej ulepszeniem, ale także nad wykorzystaniem jej do uczenia ludzi empatii. Jak już wiedzą ludzie, którzy pracowali w IT, dużym problemem związanym z generatywną sztuczną inteligencją jest to, że użytkownicy nie wiedzą, czego chcą, więc nie mogą wysłać prośby, którą generatywna sztuczna inteligencja może skutecznie spełnić.
AI Whisperers to pomost między reprodukcyjną sztuczną inteligencją a ludzkim użytkownikiem. Szeptacz rozumie, co sztuczna inteligencja musi usłyszeć, i jest w stanie lepiej przetłumaczyć to na polecenie, które kieruje sztuczną inteligencją, aby skuteczniej wykonywała swoją pracę. Skala natychmiast staje się problemem, ponieważ podobnie jak zaklinacze zwierząt, zaklinacze AI są początkowo nieliczni i trudni do wykrycia.

Szeptacze oparte o sztuczną inteligencję

Tak jak stworzyliśmy generatywną sztuczną inteligencję i wyszkoliliśmy ją za pomocą materiałów do sekwencyjnego wykonywania różnych zadań, wąskim gardłem jest to, że ludzie po prostu nie są dobrymi komunikatorami. Ponieważ generatywna sztuczna inteligencja może rosnąć z prędkością maszyny i z czasem stawać się spójna, ludzka strona problemu wymaga więcej pracy.
Ostatnim etapem rozwoju sztucznej inteligencji reprodukcyjnej jest stworzenie ludzkich zaklinaczy opartych na sztucznej inteligencji. Te AI są wyraźnie wyszkolone, aby zrozumieć, czego chcą ludzie. Ich unikalne metody komunikacji, zarówno werbalnej, jak i niewerbalnej, mogą zachęcać ludzi do starannego rozważenia ich próśb lub nimi manipulować — często przy użyciu symulacji i historycznych informacji zwrotnych w celu uniknięcia błędów, które w przeciwnym razie mogłyby wystąpić — w celu przyspieszenia i poprawy jakości. całego procesu.
Ponieważ można je szkolić za pomocą komunikacji cyfrowej, te sztuczna inteligencja szeptana może skalować się i wypełniać lukę między ludźmi a maszynami, ostatecznie oferując wgląd w potencjał prawdziwej synergii człowieka i sztucznej inteligencji.
Generative AI to przełom, który pomaga wyeliminować powtarzające się zadania, a nawet większość kłopotów związanych z pisaniem długiego artykułu, artykułu lub książki.
Najlepiej sprawdza się jako narzędzie doskonalenia człowieka, a nie narzędzie zastępujące człowieka, ponieważ jego kreatywność jest pochodna i pozbawiona empatii, co oznacza, że ​​celowo i bez nadzoru zrobi wiele rzeczy społecznie niemożliwych.

Zbuduj inteligentną samoobsługę szybko z XO autorstwa NICE Enlighten

Ci, którzy są najlepsi w tej technologii, jako pierwsi ją adoptują i uczą się, podobnie jak ci, którzy wcześniej zajmowali się komputerami typu mainframe, komputerami PC i logiką boolowską.
Powinniśmy zobaczyć, jak czarodzieje sztucznej inteligencji pojawiają się początkowo jako pomost między sztuczną inteligencją a ludźmi, którzy jeszcze nie nauczyli się, jak właściwie myśleć i wyrażać swoje prośby.
Zostaną ostatecznie zastąpione ludzkimi szeptami napędzanymi sztuczną inteligencją, co pozwoli technologii na szybszy postęp i rozwiązanie związanych z tym ogromnych problemów komunikacyjnych.
Komputery stają się coraz bardziej społecznościowe; nie jesteśmy jeszcze na to gotowi.

Dodaj komentarz