Kategorie
Perfumy

D jak Dior

Dior Miss Dior
Dom Diora słynie nie tylko ze swojego couture, ale także z linii pięknych, klasycznych, a czasem wręcz niegrzecznych perfum.
W 1947 roku, kiedy Christian Dior wypuścił swoją pierwszą kolekcję, świat zauważył i zachwycił się stworzonym przez niego „New Look”. Swoją pierwszą modą Monsieur Dior ustanowił precedens klasycznego piękna i innowacji, za którymi dom będzie podążał przez wiele lat.

Miss Dior

Perfumy pojawiły się w tym samym roku co moda, a premierowy zapach Dior Miss Dior (obecnie nazwany Miss Dior Originale)
był pierwszym z bardzo długiej linii olfaktorycznych sukcesów dla marki. Zapachowa opowieść zainspirowana siostrą Monsieur Diora, prezentuje efektowny, zielony kwiatowy szypr o wrednej i gorzkiej krawędzi. Perfumy o tak androgynicznym charakterze byłyby idealnym męskim zapachem dla mężczyzny, który odważy się je nosić.

Dzisiejsza Miss Dior to jednak zupełnie inna bestia niż oryginał, przybierająca ducha żywej, beztroskiej i uduchowionej paryżanki z pragnieniem życia i słabością do stylu. Owoce, kwiaty i mus paczuli tworzą zabawny zapach, pełen wyjątkowego je ne sais quoi, który czyni go wyjątkowym.

Dior Homme

Dior Homme

Zarówno pod względem mody, jak i zapachu Christian Dior nie wyklucza panów, a dom jest odpowiedzialny za trzy najbardziej klasyczne nowoczesne męskie zapachy – Eau Sauvage, Fahrenheit i Dior Homme.

Eau Sauvage, pierwsza kreacja Diora dla mężczyzn, to przełomowa mieszanka jasnej, musującej cytryny, hedione (dihydrojasmonian metylu – zwiewny, jaśminowy aromat) i wetywerii, która pachnie czysto, w sposób lekko mydlany i mocno męski. To rodzaj zapachu, który można kojarzyć tylko z pięknymi złymi chłopcami, takimi jak James Dean i Marlon Brando. Warto również spróbować eleganckich i bardziej wytwornych Eau Sauvage Parfum.

Fahrenheit pojawił się pod koniec lat 80. i powstał ze zderzenia cytrusów, fiołka i skóry. Stworzył tym coś, co jednocześnie pachnie oponami samochodowymi i zielenią, jakby natura spotykała się z maszyną. Ten styl był wielokrotnie kopiowany od czasu premiery Fahrenheita, a jego wyjątkowa, motocyklowa kurtka sprawdza się równie dobrze na mężczyznach, jak i na kobietach.

Dior Homme to najnowocześniejszy z męskich modeli marki i jest z pewnością jednym z ulubieńców wszech czasów dla miłośników zapachów. Prezentując pudrowy akord słodkiego irysa, zaakcentowany bergamotką, kakao i subtelną nutą lawendy, Dior Homme podkreśla bardziej miękkie, bardziej kobiece strony współczesnego mężczyzny.

Les Creations de Monsieur Dior

Przez lata wielki kreator wypuścił wiele perfum nawiązujących do mody swojego domu, z których wiele znajduje się obecnie w Les Creations de Monsieur Dior. Ukoronowaniem ich jest Diorissimo, oda do jednego z najbardziej nieuchwytnych kwiatów, jakie oferuje natura.

Diorissimo jest niemal idealną repliką zapachu konwalii, kwiatu, który nie wydziela żadnego pachnącego olejku, co oznacza, że ​​jest zarówno cudem technicznym, jak i pięknym odwzorowaniem natury. Kwiatowe odcienie są bardzo urozmaicone przez bardzo sprytne piżma, które również sprawiają, że są to perfumy, które można nosić z najbardziej swobodnym lub eleganckim ubraniem.

Poisons

W latach 80., kiedy każdy dom perfumeryjny i modowy robił się „duży” przez duże „D”, Dior postanowił wypuścić na wolność potężny, ogromny i szalenie efektowny kwiatowo-orientalny zapach, który wielu by pokochało i wielu by się go bało.

Trafnie nazwana „trucizną” ta Godzilla perfum krążyła po ulicach i nie brała jeńców z wielką syropową bombą słodkich białych kwiatów i dojrzałych fioletowych owoców, uosabiając ekscesy i ekstrema lat 80-tych. Poison jest doskonałym przykładem tego, jak Dior opanował sztukę drażnienia do perfekcji.

Wiele trucizn zostało dodanych do kolekcji od czasu wydania oryginału, a wyróżniającymi się z nich są Hypnotic Poison i Pure Poison. Hypnotic to kremowa, pyszna mieszanka jaśminu, wanilii i gorzkich migdałów, a Pure to megalit kwiatu pomarańczy i piżma. Obie są ciekawymi i niepowtarzalnymi kompozycjami, które wyróżniają się na tle wielu nowoczesnych zapachów w ich stylu.

Dodaj komentarz