Kategorie
Technologia

Google wyłącza nakładkę ruchu w Mapach na Ukrainie

Google
Google od dawna był na pingu z systemem telefonicznym Android, aby zapewnić stałe funkcje monitorowania przepływu w znacznikach, ale dane te nie są już dostępne na Ukrainie. Kompensuje mówiąc, że Google wyłączył tę funkcję po doniesienia, że ​​karta może ujawnić ruch wojska i cywilów, gdy siły rosyjskie nadal atakują Ukrainy.

W niektórych miejscach, takich jak Stany Zjednoczone i Kanada, iPhone jest bardziej popularny niż Android. Jeśli nie, jest na Ukrainie i Rosji, gdzie około trzech telefonów z Androidem. Wszystkie telefony z Androidem, Usługi aktywowane Lokalizacja, zgłaszają się z Google Shaptske, a to całkowite dane pomogą wyświetlać intensywność ruchu. Zielona linia oznacza, że ​​ruch odbywa się swobodnie, a żółta lub czerwona linia wskazuje, gdzie należy zwolnić.

W ciągu ostatnich kilku dni, gdy Rosja zbliża się do stolicy, Kijowa, niektórzy komentatorzy zauważyli, że nocne „korki” na Google Maps są najprawdopodobniej oznaką dużych ruchów wojsk. Na przykład droga między Biełgorodem w Rosji a granicą ukraińską zmieniła kolor na czerwony 23 lutego, kiedy Rosja rozpoczęła ofensywę. Sami żołnierze może nie mają aktywnych smartfonów, ale wszędzie tam, gdzie cywile są opóźniani przez transfery wojsk, serwery Google zinterpretują to jako korki.

Google nie wyjaśniło, kiedy wyłączyło funkcję ani czy określone zdarzenie spowodowało przekazanie. Ukraina lub USA mogły nawet poprosić go o wyłączenie tej funkcji. Możliwość śledzenia koncentracji ludności cywilnej za pomocą narzędzia typu open source, takiego jak Mapa, może być bardzo korzystne dla armii inwazyjnej. Jest to tym bardziej niepokojące, gdy doniesienia wskazują, że siły rosyjskie rozpoczęły ostrzał terenów cywilnych w Charkowie. Władze Ukrainy rozpoczęły usuwanie znaków drogowych w nadziei na spowolnienie ruchu wojsk rosyjskich.

Google pobiera te same dane od każdego, kto korzysta z telefonu z Androidem, a Apple robi to samo z Mapami Apple na iPhone’a. Jednak przy tak małej liczbie iPhone’ów na Ukrainie Mapy Google z większym prawdopodobieństwem pokażą przydatne dane. Jeśli nie chcesz wysyłać tych danych do Map Google, możesz je wyłączyć w ustawieniach systemowych w menu Lokalizacja (w większości telefonów). Wyłącz przełącznik, a Twoja lokalizacja nie będzie zgłaszana do żadnych usług Google. Pamiętaj, że niektóre aplikacje nie będą działać poprawnie bez dostępu do Twojej lokalizacji.

Dodaj komentarz