Kategorie
Perfumy

Gustowne artykuły dekoracyjne do domu

styl industrialny
Chociaż styl industrialny pochodzi z Nowego Jorku z lat 50. XX wieku, to świetnie został przyjęty we wszystkich większych miastach Europy i dzisiaj można zauważyć do również w wielu polskich miastach, takich jak Kraków, Warszawa czy Wrocław – wszędzie tam, gdzie dominuje poprzemysłowa przestrzeń wielkich i nieczynnych dzisiaj już fabryk oraz mieszkań aranżowanych właśnie na takie nieczynne już przestrzenie.

Takie otwarte lofty stwarzają ogromne możliwości aranżacyjne, co jest wykorzystywane coraz chętniej przez młode pokolenie.

Na czym polega styl industrialny?
Styl industrialny to styl wielkiego miasta oraz szerokich i otwartych przestrzeni, zachęcających do bardzo indywidualnego ich traktowania. W stylu tym nie ma określonych zasad – najważniejsza jest oryginalność oraz niepowtarzalność przedmiotów oraz mebli, które się w nich znajdują, dlatego niektórzy miłośnicy tego stylu jednocześnie poszukują najczęściej pojedynczych egzemplarzy czy bardzo rzadkich, a nieraz i egzotycznych kolekcji, aby zakupić coś z nich do swojego domu. Styl industrialny bardzo lubi naturalne kolory, posługuje się czernią, bielą i szarościami, tworząc właśnie z nich określone kompozycje.

Jaki jest wydźwięk takich mieszkań?
Liczy się przede wszystkim oryginalność, ale jednocześnie elegancja i nawiązywanie do miasta oraz jego życia, w jakim się znajdujemy. Styl industrialny jest jakby jednocześnie przedłużeniem oraz wynikiem przemian, jakie nastąpiły w społeczeństwie. Można tutaj stosować bardzo eleganckie przedmioty, ale równie dobrze sprawdzą się ręcznie sklecone łóżka z palet. Nie ma ograniczeń poza naszą własną wyobraźnią.