Idealne CV

portfolio
Szukając pracy często nie zdajemy sobie sprawy z faktu, jak wiele zależy od tego, jak wygląda nasze CV. Większość z nas to wzrokowcy, dlatego tak ważny jest idealny wygląd CV. Nawet najlepsze doświadczenie może nie pomóc, gdy nasze CV będzie wyglądało na niechlujne i zrobione „na odczep się”.

Dlatego też coraz częściej zastanawiamy się jak napisać idealne CV, takie, które przykuje uwagę w jak najbardziej pozytywnym sensie.

dobre cv to dobra praca

Przede wszystkim decydując się na umieszczenie zdjęcia w CV, wybierzmy raczej to dowodowe lub dyplomowe. Zdecydowanie, lepiej zrezygnować ze zdjęć wakacji. Kolejną sprawą jest enigmatyczna zakładka jak „Zainteresowania”. Nic tak nie wkurza osoby przeglądającej CV, jak 100 dokumentów, z których wynika, że osoba aplikująca o pracę interesuje się filmem, literaturą i muzyką… Naprawdę? Jeżeli masz pisać banały, pomiń tę część. Odpowiedź na pytanie „jak napisać idealne CV” nie jest prosta.

Można dać jedynie kilka wskazówek, które pozwolą na uniknięcie najczęściej powtarzanych błędów. Poza tym dla każdego rekrutera ideałem będzie coś innego.