Kategorie
Perfumy

Jak przedłużyć Boże Narodzenie?

perfumy we flakonie
Wszyscy mamy święta związane z pewnymi zapachami. Igły, pierniki, wanilia, pomarańcze i goździki, szaleństwo i kadzidło z pasterki, wilgotny zapach śniegu, to wszystko budzi w nas ideę świąt pod koniec roku, czasem tak intensywnie, że właściwe Święta aromat ustawia nas w środku upalnego lata.

Chcesz jak najdłużej cieszyć się świątecznymi uczuciami, nawet jeśli prezenty są już rozpakowane, cukierki ubywają, a Mikołaj wyjechał na zasłużone święto? Wybierz odpowiedni zapach!

BUŁECZKI WANILIOWE

Wanilia jest ulubionym składnikiem wielu perfum, więc znalezienie płynnych bułek waniliowych nie powinno stanowić problemu. Wypróbuj zapachy wanilii i wybierz ten, który będzie dla Ciebie najprzyjemniejszy. Istotnie cukrem waniliowym jest Lolita Lempicka L, która niestety już zaprzestała produkcji i jest trudna do znalezienia. Charakterystyczną wanilię w połączeniu z ciemnym labdanem znajdziemy w klasycznym Shalimar, sproszkowanym gourmet w Shalimar Parfum Initial, marcepanowym słodkim w Brit by Burberry. Baza Armani Code pachnie jak delikatny krem ​​waniliowy.

PIERNIK

Znalezienie zapachu piernika to znacznie trudniejsze zadanie. Piernik zawiera mieszankę czterech podstawowych rodzajów przypraw: suszonego imbiru, cynamonu, gałki muszkatołowej i goździków. W perfumach można łatwo znaleźć poszczególne przyprawy, ale wszystkie razem? Brit Red nie jest już na sprzedaż, ale sprawdź Five O’Clock au Gingembre Serge’a Lutensa lub Un Crime Exotique Parfumerie Generale. Mniej wyraźny ton piernikowy jest również w Gaultier2.

GOŹDZIK

Kiedyś goździki w perfumach były na porządku dziennym, a jeśli nie goździki, to przynajmniej goździk, który trochę przypomina tę przyprawę. Spójrz więc na klasykę, na przykład w Youth Dew Estée Lauder lub w starym Opio, goździk jest również w Coco od Chanel. Goździk, wraz z innymi przyprawami i kadzidłem, intensywnie pachnie w Serge Noire Serge’a Lutensa.

KADZIDŁO

Kadzidło było do niedawna modnym składnikiem, więc podobnie jak wanilia, można je znaleźć w wielu popularnych i niszowych perfumach. Idealnym kadzidłem w kościele z zimnego kamienia jest zapach Avignon z serii Incense firmy Comme des Garçons, który można kupić za granicą; ale możesz też kupić u nas wiele świetnych kadzidełek. Może to być np. Passage d’Enfer od L’Artisan (gorące kadzidło prosto z pustyni), wspomniane już Shalimar (jeśli lubicie jeść bułeczki waniliowe z zapalonym szaleństwem), YSL Nu czy Cacharel Anais Anais.

Przyjemne iglaste zapachy są jeszcze rzadsze niż pierniki. Ratuje go ponownie Serge Lutens i jego zapach Fille en Aiguilles , który łączy sosnowe i jodłowe igły z kadzidłem i przyprawami. Z miłością wspominam zapach Aqua Allegoria Winter Delice , kompletne Święta zaklęte w butelce: pachniało choinką, frantisem i bułeczkami waniliowymi!

Dodaj komentarz