Krzewy ozdobne

Bleeding Heart
Piękny ogród jest najlepszym podziękowaniem dla ogrodników, dla ludzi, którzy z wielką pasja dbają o swój ogród, który jest wytchnieniem dla zmęczonych codzienną szarością ludzi. Prowadzenie ogrodu jest niezwykle ciekawym, jak i jednocześnie trudnym zajęciem.

Rowan

Różnorodność gatunków nowych roślin do ogrodu, czy czasami nawet rodzaj ziemi, którą trzeba podłożyć pod kwiaty, by wydały z siebie najpiękniejsze kwiaty, czy owoce. Także sadzenie ozdobnych krzewów wcale nie jest tak proste, jak to się może zdawać – potrzebna jest do tego doskonała znajomość integracji z innymi krzewami. Po prostu tak jest, że niektóre rodzaje krzewów źle reagują na bliską obecność innych krzewów, które działają na przykład kwasotwórczo.

Niektóre rodzaje świerków, które są posadzone zbyt blisko siebie mogą się wzajemnie zagłuszyć i uniemożliwić zdrowy wzrost. Krzewy mogą się wykrzywiać, mogą tracić swoją barwę – na przykład świerki srebrne przy bliskich odległościach sadzenia mogą stracić kolor, pożółknieć czy niekiedy po prostu uschnąć.