Linia kosmetyków do wielokrotnego napełniania i recyklingu

kosmetyki
La Bouche Rouge wprowadza na rynek pierwszą w historii linię kosmetyków do wielokrotnego napełniania i recyklingu
La Bouche Rouge, francuska marka założona w 2017 roku w celu połączenia luksusu ze zrównoważonym rozwojem, opiera się na mocnej linii szminek wielokrotnego napełniania, rozszerzając się na kolejne produkty do makijażu jeszcze w tym roku. Wraz z wprowadzeniem na rynek pełnej kolekcji obejmującej rozświetlacze, cienie do powiek i nie tylko, maison jako pierwszy wprowadza kompletną rutynę makijażu, w której unika się stosowania mikroplastiku.

Red Serum to rewolucyjna pielęgnacja ust, wzbogacona naturalnymi antyoksydantami i aktywnymi substancjami przeciwstarzeniowymi, bezzapachowa. Serum nie zawiera wosku pszczelego ani tłuszczów zwierzęcych i nie zawiera mikrodrobin plastiku. Do mikronizacji pigmentów stosuje się opatentowaną metodę, którą następnie dodaje się do oleju roślinnego. Nadaje to pigmentowi szczególny blask, produkt wspaniale się aplikuje i nosi oraz wyjątkowo dobrze łączy się z ustami. Formuła jest całkowicie wolna od substancji obniżających odporność, takich jak parabeny, silikony i oleje mineralne – ma to kluczowe znaczenie, ponieważ badania pokazują, że przy regularnym stosowaniu użytkownik przyjmuje ilość produktu odpowiadającą trzem całym szminkom rocznie.

Etui jest magnetyczne, więc wymiana wkładu jest bardzo łatwa. Jeśli nie chcesz kupować etui, a tylko uzupełniać, jest to również możliwe! Wkład jest wykonany z papieru (więc nie jest super wytrzymały i może dość szybko się zabrudzić). Jeśli chcesz użyć wkładu, musisz wyjąć tubkę z etui (co jest trochę dziwne, wygląda na to, że twoja szminka się rozpada). W przypadku ręcznie robionego skórzanego etui marka zdecydowała się na współpracę z francuską rodzinną garbarnią, która istnieje od 1842 roku. La Bouche Rouge zdecydowała się na współpracę z tą garbarnią w szczególności dlatego, że właściciele systematycznie upewniają się, że procesy opalania szanują środowisko otaczające wioskę.

Niedawno marka wprowadziła również usługę personalizacji na swojej stronie internetowej, gdzie można zaprojektować wybrany przez siebie kolor, który można dowolnie nazwać, aby mieć swój własny, niepowtarzalny odcień szminki. Pomadki dostępne są w 3 wykończeniach (przeźroczyste i balsamiczne, satynowe i matowe) oraz w około dwudziestu kolorach w stałej kolekcji.

Uzupełnieniem oryginalnej linii nadających się do recyklingu produktów do ust La Bouche Rouge jest Le Serum Noir, tusz do rzęs, który jest dostarczany w opakowaniu wykonanym w 100% ze szkła pochodzącego z recyklingu. Szczoteczka z aplikatorem unika stosowania mikroplastiku i zamiast tego jest wykonana z oleju rycynowego, którego kształt zapewnia rzęsom grubość i objętość. Tymczasem kredka do oczu Le Khol Noir to w 98 procentach naturalna formuła zawierająca takie składniki, jak olej rycynowy, skwalan i witamina E, pochodzących z metalu nadającego się do recyklingu. Linię opcji do makijażu oczu dopełnia zestaw produktów do pielęgnacji brwi, w tym kredka do brwi Le Crayon a Sourcil i serum do brwi Le Serum Sourcil.

Universal Compact in Metal to pojemnik z wymiennym wkładem, w którym znajdują się produkty takie jak bronzer, rozświetlacz i cień do powiek. Składające się w 100 procentach ze stopu metalu nadającego się do recyklingu i skóry z recyklingu, etui do makijażu można w nieskończoność uzupełniać wszystkimi produktami La Bouche Rouge. Dostępny w czterech odcieniach, w tym czarnym, czerwonym, wielbłądowym i czekoladowym, kompakt można również spersonalizować. Pudry wielokrotnego użytku do pojemnika to puder brązujący La Terre, rozświetlacz La Lumiere i cienie do powiek Les Ombres. Ekologiczna kolekcja makijażu La Bouche Rouge na jesień/zimę 2020 pojawła się pod koniec sierpnia.