Kategorie
Technologia

Oto plan europejskiej misji związanej z Jowiszem

Jowisz
Jowisz wkrótce będzie miał nowego gościa: wraz ze statkiem kosmicznym Juno NASA krążącym wokół planety, Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) wyśle ​​tam w przyszłym roku misję Juice. Misja, nazwana Jupiter Icy Moons Explorer, ma wystartować w 2023 roku i dotrzeć do Jowisza w 2031 roku. największy z ponad 80 księżyców na naszej planecie. Aby dotrzeć do Jowisza, statek kosmiczny otrzyma po drodze pomoc; będzie lecieć blisko wielu planet w wewnętrznym Układzie Słonecznym w manewrach, które będą napędzać go w jego podróży znanej jako przejścia wspomagane grawitacją.

Obejmują one tranzyty przez Ziemię w 2023, Wenus w 2025 i powrót na Ziemię dwukrotnie w 2026 i 2029. Wspiera grawitację Ziemi. Według ESA jest to pierwsza próba takiego kontroli; Ta atrakcyjna aktywność przechodzi przez Księżyc i 1,5 dnia później, jedna z ziem – zaoszczędzi dużą ilość paliwa. Po przyjeździe do Jupiter Heading w 2031 roku statek kosmosowy broni Jupitera i zrobili loty obok księżyca Europy, Kalisto i Ganimedes. Wreszcie pójdzie do trajektorii wokół Ganimede, zanim paliwo nie wychodzi i zakończy swoją misję, zaatakować kołnierz w 2035.

Uważaj na Jupiter

zadania sokowe zostaną wystrzelone z Ariane 5 Rocket Cosmodrome Europe we Francji Gujana ( przez ESA). Pomysł polega na zbadaniu Jowisza i jego księżyców, po części po to, aby dowiedzieć się, czy wokół gazowych gigantycznych planet poza naszym Układem Słonecznym można znaleźć nadające się do zamieszkania światy. Gazowe olbrzymy to jedne z najczęściej zidentyfikowanych obcych planet, więc odkrycie, że mogą wspierać światy nadające się do zamieszkania, otwiera nowe możliwości poszukiwania życia w innych miejscach we wszechświecie.

Europa jest szczególnie atrakcyjnym celem w poszukiwaniu światów nadających się do zamieszkania, ponieważ uważa się, że płynny ocean znajduje się pod jego lodową skorupą, a woda jest ważnym wymogiem dla życia, jakie znamy. Aby przyjrzeć się bliżej, Juice podejmuje dwa kroki, aby sprawdzić skład powierzchni i poszukać pod powierzchnią kieszeni z płynną wodą. Będzie również badał atmosferę księżyca i pióropusze wody, które zaobserwowały poprzednie misje, emanujące z jego powierzchni. Callisto może również ukrywać ocean pod swoją powierzchnią – choć jest na to mniej dowodów – więc Juice przyjrzy się temu również bardziej szczegółowo. Wreszcie Ganimedes jest interesujący, ponieważ jest jedynym znanym księżycem w Układzie Słonecznym, który ma własną magnetosferę. Juice będzie krążyć wokół Ganimedesa w celu dalszej eksploracji, stając się pierwszym statkiem kosmicznym, który okrąży księżyc innej planety.

Dodaj komentarz