Kategorie
Perfumy

Perfumy świeże – zielone

zieleń
Bez wątpienia myśl o zielonym zapachu wyczaruje różnorodne obrazy, takie jak świeżo skoszona trawa, soczyste zielone liście, ogród ziołowy lub las. Odnośny obraz będzie się wahał od osoby do osoby, ale generalnie istnieje mentalny obraz związany z kolorem zielonym, gdy odnosi się do zapachu. Ten obraz jest prawdopodobnie przyziemny, ponieważ kolor zielony jest najczęściej kojarzony z roślinami, drzewami, pąkami kwiatów i trawą.

Zapachy opisane jako zielone należą do większej kategorii zapachów „świeżych”, podobnie jak zapachy wodne i cytrusowe. Nadal może wydawać się dziwne opisywanie zapachu z wizualnym skojarzeniem, ale słowo w tym przypadku obejmuje szeroką gamę „zielonych” nut, które obejmują między innymi: trawy, mech, zioła (takie jak mięta i bazylia), herbaty i bambus.

Osobiście uwielbiam zapach świeżo skoszonej trawy, a nawet brudu, kojarzy mi się z ogrodnictwem z mamą w dzieciństwie. Zapachy takie jak L’eau De L’artisan bogate w bazylię, miętę, majeranek i werbenę szczególnie przywołują obraz świeżo nawodnionego ogrodu ziołowego. W tym momencie możesz poczuć klimat dziecka-matki ziemi, a w niektórych zapachach byłoby to dokładne ucieleśnienie. W rzeczywistości zielone zapachy od dawna są postrzegane jako bardzo wyrafinowane zapachy w przypadku zapachów takich jak Safari by Ralph Lauren, który jest uderzającą i elegancką królową zieleni. Zapachy takie jak ten przywodzą na myśl porządne panie i panowie pijące herbatę w ogrodzie w przeciwieństwie do bosych dzieci bawiących się na polu.

Wiele osób opisuje również zapachy zawierające zielone nuty jako „sportowe” ze względu na ich orzeźwiający, świeży efekt, który naśladuje przypływ endorfin, który można uzyskać podczas aktywności fizycznej. Może to być trochę zniechęcające dla tych z nas, którzy często byli uderzani piłką podczas zajęć na siłowni, jednak postrzeganie zapachu zależy wyłącznie od użytkownika. Z tych samych notatek ludzie będą mieli zupełnie inne odczucia. To jedna z wielu pięknych rzeczy w zapachach, zawsze jest miejsce na interpretację.

Wymieniłam różne zapachy z zielonymi nutami, od ziemistych po ziołowe, od relaksujących po sportowe. W świecie zielonych nut istnieje szerokie spektrum i każdy znajdzie coś dla siebie.

Ta delikatna rozkosz to idealny zapach do wylegiwania się na podwórku lub przycinania roślin. Ten zapach uosabia to, co osobiście uważam za „zielony” zapach. Jest ziemisty i piękny jak zapach mokrego ogrodu. Tworzy naprawdę wyjątkowy i atrakcyjny, charakterystyczny zapach i jest powiewem świeżego powietrza w cieplejszych miesiącach.

Calyx od Clinique

To rodzaj zapachu, który zdecydowanie określiłbym jako „sportowy”. Jest to jasny, słoneczny zapach, który będzie pasował do dżinsów lub sukienki. Jest to również świetny zapach do noszenia w naprawdę upalny dzień, który nie będzie przytłaczający nawet w uciążliwe letnie upały i zapewni orzeźwiającego kopa przy każdym spritzu.

Diorissimo autorstwa Christiana Diora

Klasa w butelce; to relaksujący spacer po zadbanym ogrodzie z pluszową zielenią pod stopami. Jest zmysłowy w spokojny sposób. Jeśli nie interesują Cię ciężkie kwiatowe i super słodkie zapachy, które ostatnio zalewają rynek, ten zapach jest idealnym wyborem, aby wyróżnić się z tłumu.

A Scent by Issey Miyake

Nowoczesna, prosta, łatwa do noszenia i sympatyczna; to wspaniały zapach, który wita Cię w świecie zielonych nut. Tę skromną kompozycję można nosić na co dzień lub przebierać. Suchy puch jest przyjemny i bezpretensjonalny, a przez cały dzień zapewni Ci podnoszącą na duchu świeżość.

Silences by Jacomo

To złożona i wspaniała mieszanka zieleni z głębokim, ziemistym powietrzem zmysłowości. Ten zapach jest ciemnozielony i gęsty jak las, ale zmieszany z delikatnymi nutami drzewnymi i kwiatowymi, tworząc bardzo elegancki i nieco tajemniczy zapach.

Bvlgari Eau Parfume (Grenn Tea) od Bvlgari

Lekkie połączenie nut cytrusowych i zielonych, to bardzo wszechstronny unisex i remedium na odświeżenie się w upalny, lepki dzień. Ten zapach ma relaksujący efekt, dzięki czemu jest doskonałym zapachem na leniwe dni w domu z otwartymi oknami, wygrzewając się w słodkim letnim powietrzu.

Esencia by Loewe

Ten mocny męski zapach jest potężny w swojej głęboko bogatej elegancji. To doskonały zapach dla pewnego siebie i wyrafinowanego mężczyzny. Przywodzi na myśl bogaty zapach lasu i człowieka, który gołymi rękami potrafi zbudować chatę z bali.

Paul Smith by Paul Smith

To męska mieszanka przypraw i ziół, która tworzy orzeźwiający zapach, którym może cieszyć się każdy mężczyzna. To czyste spojrzenie na zieleń, które można z łatwością nosić w biurze i o każdej porze dnia.

212 For Men Carolina Herrera

To świeża, pikantna, zielona mieszanka, która ma uniwersalny urok. Kompozycja jest intensywną i ciekawą mieszanką ziół i przypraw zmieszanych w taki sposób, aby stworzyć bardzo popularny i atrakcyjny męski zapach. Jest trwały i męski, ale wystarczająco dyskretny, aby dobrze się nosić latem.

Religion by True Religion

Ten zapach składa się z prostych nut, które są połączone w sposób, który tworzy naprawdę rześki, męski i ziemisty zapach. Wyobrażam sobie mężczyznę, który jest na świeżym powietrzu i żądny przygód, nosząc ten zapach podczas wspinaczki skałkowej.