Problemy z automatyką domową

automat
Znam automatykę domową od lat 70-tych, kiedy po raz pierwszy zainstalowałem przełącznik X10 w moim mieszkaniu – jestem pewien, że mój właściciel pokochał go, kiedy się wprowadziłem. W tamtym czasie istniał tylko X10 i chociaż nie był bezpieczny, brak internetu w dużej mierze uniemożliwił mi zhakowanie.

Na początku XXI wieku pojawił się Insteon i byłem ich pierwszym fanem. Zarówno mój ostatni dom, jak i mój obecny są w pełni podłączone do przełączników Insteon i z kilkoma wyjątkami wszystko działa dobrze.

Wyjątkiem jest to, że Insteon nie jest uniwersalnym standardem. W rezultacie kamery bezpieczeństwa, zamki do drzwi i każde podłączone urządzenie nie tylko używają innego protokołu, ale znacznie różnią się od siebie i często pod tą samą marką.

Ta różnica nadal występuje często. Apple, Google i Amazon pracowały nad połączeniem się z tymi różnymi platformami, ale wyniki nie były wiarygodne. Dopóki połączone urządzenia automatyki domowej nie komunikują się ze sobą lub nie będziemy mieli pewniejszego sposobu na pokonanie standardów, prawdziwy „domowy IoT”, nasz nowy termin.Zautomatyzujmy wszystko, to nie będzie opłacalne.

Ale wygląda na to, że Insteon popadł w ruinę i teraz muszę przekręcać przełączniki w moim domu, co nie tylko będzie kosztowne, ale będzie mnie wielokrotnie szokować, co oznacza, że ​​będę musiał poczekać z odłożeniem próby na chwila.

Porozmawiajmy o tym w tym tygodniu – i tym, czego szukam do wymiany przełącznika Insteon – jak również moim produktem tygodnia jest zestaw niestandardowych przełączników statków kosmicznych do samochodu, domu lub po prostu do zaimponowania. .

Dylemat inteligentnego domu

Z automatyką domową wiążą się trzy problemy. Ten pierwszy jest wspólny dla wielu branż technologicznych, co oznacza, że ​​niczego nie można się nauczyć od jego poprzedników.

Nie dotyczy to samej automatyki domowej, ale ogólnie IoT. Prawie każda firma od samego początku uzyskuje dostęp do możliwości IoT, zamiast kupować je od istniejących firm, takich jak X10 czy Echelon. X10 jest liderem w automatyce domowej, Echelon jest liderem w automatyce biznesowej, a oba zespoły przez dziesięciolecia wiele się nauczyły, że ich firmy popełniły błędy, popełniły błędy i odniosły pewien sukces.

Jeśli którakolwiek z firm zostanie wykorzystana jako podstawa dla następnej generacji produktów, firma przejmująca pójdzie dalej i nie będzie musiała ponownie uczyć się, co działa, a co nie.

Drugi problem polega na tym, że automatyczne przełączniki będą wymagały wymiany w miarę postępu technologicznego, pojawiania się problemów z bezpieczeństwem i zużywania się części. Jeśli dom nie jest odpowiednio ekranowany, nawet zatrzask elektryczny może zdemontować przełączniki, dlatego ważna jest ich łatwa wymiana. Jednak większość przełączników musi być zawsze podłączona na stałe.

Wydaje się, że tylko jedna firma zdaje sobie sprawę z tego, że jest to ważna kwestia i jest nią Inteligentne Oświetlenie Południa. Opracowano gniazdo przełącznika, które po podłączeniu tworzy gniazdo dla nowego przełącznika, umożliwiając łatwą modernizację przełączników, gdy stają się przestarzałe lub działają nieprawidłowo.

To będzie mój pierwszy wybór do wymiany przełącznika. Niestety, mimo że strona wciąż działa, wszelkie próby skontaktowania się z nią zakończyły się niepowodzeniem. Wątpię więc, czy nadal działają w USA, choć możliwe, że nadal działają w Europie.

Trzecim problemem jest brak wspólnego zestawu standardów interoperacyjności, które mają zastosowanie do wszystkich produktów automatyki domowej. Jak wspomniano, chociaż istnieją pewne „standardy”, nie są one szeroko stosowane i często potrzebujesz czegoś, co działa z tym, czego chcesz używać jako koncentratora.

Więc jeśli korzystasz z Apple, zaczynasz od rzeczy, które współpracują z Apple, ryzykujesz Apple i ta firma idzie własnymi drogami. To samo z Google czy Amazonem. Utrudnia to zapewnienie, że Twoja inwestycja nie tylko przetrwa wiele lat, ale również będzie działać tak, jak pierwotnie zapowiadano.

Moje przełączniki Insteon współpracują z Amazon Alexa sporadycznie i zwykle tylko z poleceniami allon lub alloff, a nie pojedynczymi przełącznikami. Idealnie byłoby, gdyby urządzenia, przełączniki i produkty rozrywki domowej wykorzystywały ten sam zestaw standardów do współpracy, ale jest to dalekie od stworzenia prawdziwej automatyki domowej w przyszłości.

Automatyka domowa jest nadal w dużej mierze dla tych, którzy skupiają się tylko na kilku rzeczach – takich jak zamki, kamery bezpieczeństwa i czasami podłączone urządzenia – ale to jeszcze nie czas, kiedy można naprawdę zautomatyzować swój dom lub zlecić to instalatorowi. w zrozumiały sposób.

Nie oznacza to, że nie można znaleźć indywidualnych rozwiązań, które działają. Na przykład zacząłem zastępować przełącznik Insteon przełącznikiem Lutron Caseta. Zainstalowałem dwa przełączniki ścienne, sześć zewnętrznych elementów sterujących włączaniem/wyłączaniem i koncentrator Caseta i wydaje się, że wszystko działa dobrze z mojego telefonu Microsoft Duo z Androidem.

Wątpię, dokąd pójdzie Lutron, ponieważ produkuje wiele innych produktów i jest jednym z największych graczy na polu elektronicznego sprzętu sterującego. Mimo to, nawet z ich przełącznikami, mimo że są najbardziej przystępne cenowo, nie rezygnują z łatwej wymienności, która moim zdaniem jest kluczowa dla tego typu i poza możliwością wtyku przełącznika, nadal musisz znaleźć rozwiązanie, tak jak Insteon.

Tak więc, po ponad 50 latach pracy nad znalezieniem idealnego rozwiązania automatyki domowej, wciąż nie mogę się doczekać dnia, kiedy branża wreszcie zrozumie, że interoperacyjność i łatwość serwisowania są niezbędne dla tej klasy.

Dopóki to się nie stanie, trudno jest polecić robienie tego w domu, chyba że chcesz zaryzykować, że nie będzie dobrze razem, w pewnym momencie będzie trzeba to odpowiednio zastąpić ból i coś idealnego narodzi się w kilku krótkich lat. przestarzały.

To, co przyciągnęło mnie do Concord Aerospace, to nie tylko to, że robią przełączniki dla statków kosmicznych, ale także robią przełącznik zwany Jewish Space Laser Switch (to naprawdę zestaw „prawdziwych przełączników”), który myślę, że fajnie go założyć coś .

Ale potem odkryłem, że firma dostosuje zestaw przełączników do tego, czego pragnie twoje serce, za niewielkie pieniądze. Zamówiłem więc kilka przełączników do zabawy; jeden do samochodu mojego projektu, a także jeden do samochodu, który chciałbym zbudować, replikę Aston Martin DB5 prowadzonej przez Jamesa Bonda. Nie stać mnie na zbudowanie tego samochodu, ale stać mnie na zakup przełącznika i udawanie.

Przełączniki są klasy przemysłowej. Wiele z nich to repliki tego, co umieszczono w rzeczywistych statkach kosmicznych, i nadal myślę, że fajnie byłoby zbudować za moją głową tablicę przełączników z kategoriami takimi jak pociski ramienne i fotel wyrzutnika, które przyciągnęłyby uwagę ludzi, gdy jestem na zoomie połączenie.

Nie sądzę, że mamy obecnie tyle powodów do uśmiechu, więc ciągle szukam rzeczy, które nie są drogie, ale sprawiają, że się uśmiecham. Przełącznik laserowy Concord Jewish Space, przełączniki broni, a nawet zestaw przełączników, których używam w moim samochodzie projektowym, robią to, dlatego konfigurowalne przełączniki Concord Aerospace są moim produktem tygodnia.

Dodaj komentarz