Kategorie
Rozrywka

Zwiastun serii filmów Obi-Wan Kenobi

Star Wars
Mamy 4 maja i z tej okazji Disney udostępnił nowy zwiastun swojej następnej serii ObiWan Kenobi. Ten najnowszy zwiastun nie wnosi wiele do historii stworzonej przez pierwszy zwiastun, ale daje fanom pierwsze spojrzenie na wielkiego złoczyńcę z serii – Dartha Vadera, niegdyś cechującego się szacunkiem jako proroczego Wybrańca, a teraz przerażającego Dowództwa Jedi jako Mroczny Lord Sithów.

Hayden Christensen powraca, by zagrać galaktycznego złoczyńcę, Dartha Vadera, po tym, jak zagrał Anakina Skywalkera w prequelu trylogii Gwiezdnych wojen. Nowy zwiastun ObiWana przedstawia ramię robota Vadera wraz z kilkoma innymi elementami przymocowanymi do zbroi ochronnej Lorda Sithów. Bioniczne ramię stało się cechą charakteru po tym, jak oryginalne ramię zostało odcięte szybkim uderzeniem hrabiego Dooku. A jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, że ramię robota może należeć do innej postaci, usłyszysz charakterystyczny, wspomagany maszynowo oddech Dartha Vadera.

Disney wydał również oficjalny plakat złoczyńcy Mocy w jego znajomym pełnym kostiumie, wraz z groźną peleryną i maską. W końcowych momentach zwiastuna widzimy również, jak bohater Jedi Master staje twarzą w twarz ze swoim byłym uczniem i najlepszym przyjacielem, który obecnie prowadzi zmasowany atak na Radę Jedi. I tak, Kenobi jest na szczycie listy celów każdego poplecznika Sithów i łowcy nagród.

Najnowszy zwiastun pokazuje również Kenobiego próbującego przekonać Owena Larsa, by pozwolił mu trenować młodego Luke’a Skywalkera, ale mu się to nie udaje. W mitologii Gwiezdnych Wojen Owen Lars jest przyrodnim bratem Anakina Skywalkera, znanym również jako Darth Vader, i ma głęboką pogardę dla Rycerzy Jedi z powodu jego tragicznej sytuacji, moi bracia i siostry. To właśnie ta troska zmusiła go do ukrycia prawdziwego pochodzenia Luke’a przed chłopcem, aby zabronić Kenobiemu szkolenia Jedi.

Zwiastun ujawnia polowanie na Jedi w całej galaktyce, a Kenobi – grany przez Ewana McGregora – jest najczęściej wyszukiwanym imieniem. Z drugiej strony Kenobi był zaszyty na Tattooine i bacznie obserwował Luke’a, który w końcu wyrósł na Jedi i odkupił swojego ojca do tragicznej i patriotycznej wysokości.

Oprócz Vadera, nowy zwiastun oferuje również świeże spojrzenie na Inquisitorius, grupę mrożących krew w żyłach łowców zabójców Jedi, którzy po raz pierwszy pojawili się w serialu Star Wars Rebels w latach 2014-2018. Rupert Fiend popularnego „Hitman: Agent 007”. Widzimy przebłyski łowców nagród, a także potwierdzenie, że nie będzie to tylko detektyw, który będzie zaniepokojony ogonem naszego bohatera Jedi.

W serialu pojawią się nowe i stare postacie, a w serii Gwiezdne Wojny pojawią się znane nazwiska, takie jak Kumail Nanjiani, Indira Varma i O’Shea Jackson Jr. ObiWan Kenobi będzie miał premierę 27 maja wyłącznie na Disneyu. Na razie wygląda na to, że serial będzie ograniczony do sześciu odcinków w jednym sezonie.

Dodaj komentarz